EEP

ELEKRO - ELEKTRONİK PRANJIC

EEP Elektro-Elektronik Pranjic 1989 yılında Herne’de, halen şirketin sahibi olan Kruno Pranjic tarafından kurulmuştur. 2007 yılında EEP firmamızda daha büyük alana ihtiyaç duyulduğundan dolayı şimdiki yerimiz olan Gelsenkirchen'e taşındı. İlk yıllardaki faaliyet alanı endüstriyel elektroniği ve elektro-hidrolik kumandaların bakım ve onarım hizmetlerini de sunmakta idi.

1994 yılında EEP firması kendi bünyesi içerisinde, yer altı madenleri için tam otomatik elektro-hidrolik kumanda sistemi geliştirmiştir. Bu sistem Almanya İbbenbüre’deki Taş Kömürü madeninde 1997 yılından beri sorunsuz şekilde kullanılmaktadır. Bu esnada EEP firması uluslar arası alanlarda da faaliyet göstermeye başlamıştır.

90’lı yılların sonunda Rus ve Çin maden işletmeleri ile yapılan görüşmeler sonucunda,2002 yılında Çin’den ilk büyük elektro-hidrolik kumanda sistemleri siparişi alınmıştır.

Sonraki yıllarda EEP firması sürekli kendi ürün yelpazesini genişletmiş olup, madencilik sektöründe çok yönlü bir tedarikçi haline gelmiştir. Yer altı maden ocağından yer üstüne veri aktarım sistemleri de (Feldbus) çok kısa sürede programa dahil edilmiştir. 2005 yılında ürün yelpazesine yer altı madenciliğindeki tüm hidrolik sistemleri de dahil edilmiş olup, firma içersinde geliştirilen ilk PLC sistemleri tüm yer altı kumanda tekniği içerisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzdeki EEP firması ürün yelpazesinde tam otomatik elektro-hidrolik uzun ayak kumanda sistemleri, buna ait olan tüm hidrolik (tün valfler) sistem bileşenleri, performanslı veri aktarım,modern emniyet ve her türlü makine için kapsamlı kumanda sistemleri mevcuttur. Sayısız bağlayıcı elemanları, yabancı bileşenlerin bir üst program sistemine sorunsuz entegrasyonunun yanı sıra tüm verilerin arşivlenmesine ve görselleştirilmesine olanak sağlar.

YER ALTI MADENCİLİK SEKTÖRÜ İÇİN ELEKTRO-HİDROLİK KONTROL ve VALF SİSTEMLERİ, ALANINDA DÜNYADAKİ ÖNDE GELEN FİRMALARDAN BİRİDİR.

KATALOGLAR